Hei! Kaakeleiden lisäksi toinen iso päätös kylpyhuonerempassa on mun mielestä kylpyhuonekalusteiden valinta. Rautakaupoissa kiertely ei helpottanut meillä juuri asiaa, sillä useimmissa myymälöissä oli yleensä esillä vain muutama malli. Lisäksi tarkemmat tiedot saatavilla olevien kalusteiden mitoista tuntui olleen joka paikassa kiven alla tai sitten asia ratkaistiin lätkäisemällä järkälemäinen kuvasto käteen. Jos nyt ylipäänsä myyjän sattui jostain löytämään.. Olin jo hetken melko epätoivoisissa fiiliksissä, kunnes sähköpostiin tuli S-ryhmän tiedote, jossa kerrottiin uudesta REG-kylpyhuonekalustemallistosta. En yleensä ehdi lukea uutiskirjeitä läpi, mutta tämä tietysti oli pakko katsoa.
Jo heti ensiselaamalta tuntui, että meidän kalusteet löytyi nyt, sillä mallistoon kuuluu jopa 11 erilaista kalustekokonaisuutta. Kaikissa on sama yksinkertainen ja toimiva muotoilu sekä paljon värivaihtoehtoja. REGit vieläpä valmistetaan Suomessa ja niille luvataan nopea toimitus. Kalusteita myyvät Kodin Terrat ja S-Raudat sekä myöhemmin vielä muutamat Prismat. REG-esitettä voi selata tästä.
Näissä kuvissa on mukana myös meille tulevat kalusteet eli kyseessä on joko HUURRE, KOSKI tai MERI :). Paljastan kokonaisuuden vasta, kun koko kylppäri on valmis! Altaista voin sanoa sen verran, että käsialtaaksi valittiin kuvan tasoallas, vaikka kumpikin olisi meidän makuun sopinut.
Mikä REG-kalustemalleista on teidän suosikki? Käy katsomassa vaihtoehdot REGin sivuilta ja ilmoita oma suosikkisi tähän kommenttikenttään 10.11.2014 klo. 21.00 mennessä. Arvon kaikkien vastanneiden kesken 150 euron lahjakortin, joka käy kaikkiin S-ryhmän liikkeisiin!
Yhteistyössä / REG-kylpyhuonekalusteet
Ihania! Itsekkin kauppareissuilla olen käynyt ihastelemassa noita REG:in kuvastoja. Kelpuuttaisin minkä tahansa noista vaihtoehdoista (kylppäriremppa tulossa…) mutta erityisesti mieleeni on Meri.
(tuo Meri muistuttaakin kovasti unelmakeittiöni kaapistoja, hups!)
– Eppu
Kivan selkeälinjaisia kalusteita. Tänne lähtisi varmaankin huurre. Koski miellyttää kuvassa myös, mutta en osaa ajatella mustaa omaan kylpyhuoneeseen.
Koski on suosikkini! 🙂
Musta setti on hieno! Ja ne kaakelit taustalla.. Seuraavaa taloa suunnitellessa.. 🙂
Usva tai koski sopisivat hyvin tuleviin rakennussuunnitelmiini 🙂
Kalustemalleista Lumi ja Virta ovat ehdottomasti omia suosikkejani. Onpa osattu valita houkuttelevat ja osuvat nimet eri malleille! 🙂 Muutenkin ihanan simppeliä ja selkeää, heti on helppo valita mieluisensa (;
Usva on omaan silmään mielyttävin, oikein tasapainoinen ja selkeä. Kotimaisuudesta REGille plussaa! 🙂
Usva. Kylppäriremppa tulossa joten potenttiaalinen vaihtoehto. 🙂
Tulipas tämä ajankohtaiseen aikaan. Meillä juuri remontti menossa.
Usva tai kuura on lemppareitani. Valkoinen on aina hyvä vaihtoehto, mutta harmaa toisi kivaa kontrastia muuten valkoisiin seiniin.
Pidän vaaleista, luonnollisista puusävyistä, joten Huurre miellyttää silmääni eniten.
Koski!
Koski ja usva miellyttivät silmää eniten!
Huurre on oma suosikkini!
lumi vei voiton.
Wow mikä idea! Olemme nimittäin aloittamassa vessaremonttia ja tämä vinkki tuli kuin tilauksesta! Kuura vaikuttaa miellyttävimmältä!
Koski puhuttelee eniten! Pyramidialtaan muoto oli myös hauska, siitä tykkäsin. Hyvää muotoilua!
Usva on suosikkini! Tämä sopisi todella hyvin meidän toiseen vessaan. Tykkään.
Koski. Kiitos vinkistä! Meillä pitäisikin vaihtaa kylppärin allaskaappi.:)
Meri sopisi minun puutalokotini kylppäriin kuin nenä päähän!! Keväällä kylppäriremontti tulossa… 🙂
Suosikkini on ehdottomasti Lumi.
tyyni on oma suosikkini!:)
Koski on upea!
Jep. Heti kun se rullasi ruudun alalaidasta näkökenttään, tiesin, että tässä on mun suosikki! Mun valinta olisi ehdottomasti Meri! 🙂
Mattavalkoinen Kuura vaikuttaa kivan selkeälle ja ajattomalle 🙂
Usva! Toi pyramidiallas on mieletön, vau.
Koski – moderni, tyylikäs ja ajaton 🙂
Kiitos hyvästä merkki vinkistä. Meille noista kotiutuisi Meri 🙂
Aivan ihania -innostuin ihan valtavasti kun näin nämä – mutta taas…voih…liian leveitä. Tuo 60 cm on useimmilla se kapein, ja ei käy minulle. Huoh….Muuten olisin kelpuuttanut useammankin mallin. Vinkkinä vain valmistajalle; enemmän räätälöitäviä malleja kehiin!
Ehdottomasti Koski!
Aivan ihania kaikki kalustemallit, mutta kyllä Lumi miellyttää silmää eniten.
Koski on suosikkini, joskin mieluummin valkoisena tai harmaana. Täytyy sanoa, että todella upeita kyllä lähes kaikki!
Kyllä toi Meri nousi omaksi suosikiksi, niin ajaton 🙂
Miks näitä ei ollut saatavilla vielä keväällä kun itse tuskailin näiden kalusteiden kanssa. Kaikki nuo olisivat sopineet meidän kylppäriin, mutta valitsempa suosikikseni nyt vaikkapa Virta-kalusteet. 🙂
Lumi! 🙂
Minäkin voisin kotiuttaa Lumi-kokonaisuuden. 🙂
Suosikki uudesta mallistosta on ehdottomasti koski. Ihanan tumma ja siksi erilainen.
Meillä tehtiin viime keväänä pikkuvessan remontti ja sieltä löytyykin Regin kaapisto ja tuo tasoallas. Ollaan oltu kyllä tyytyväisiä.
Yläkerran kylpyhuone odottaakin kaapiston ja pöntön vaihtoa joten saattaa olla että sinnekin päätyy Regiltä jotain. Koski nimenomaan sopisi sinne väritykseltään loistavasti.
Huurre on mun suosikki 🙂
Arvoin Kosken ja Kuuran välillä, mutta kyllä mattamusta Koski taitaa viedä voiton. Aloin jopa hieman suunnittelemaan oman kylppärin uudistamista…
Lumi, ehdottomasti 🙂
Lumi on kiva: simppeli, linjakas ja valkea.
Lumi tai kuura on suosikkini, vaikea valita näiden kahden välillä 🙂
Tsemppiä teillä remonttiin!
Ihan ehdottomasti Lumi sopisi meille uuden, rakenteilla olevan kodin kylpäriin 😉
Lumi miellyttää eniten.
Omaksi suosikikseni nousi kyllä ehdottomasti Koski!
Oma suosikki on Huurre, se on ihanan pelkistetty ja kauniin värinen 🙂
Usva on omaan makuuni mieluisin 🙂
Koski on mun lemppari!
Usva olisi meidän valinta 🙂
Virta on upea
Yleensä olen kiintokalusteissa enemmän vaaleiden sävyjen ystävä, mutta Koski näyttää kyllä kuvassa todella hyvältä! Tosi kiva juttu, että koko ajan tulee enemmän vaihtoehtoja minimalistisen tyylin ystäville 🙂
Suosikkini on Lumi. On kyllä kauniin yksinkertaisia ja tyylikkäitä kalusteita, harkitsisin näitä vakavasti, jos kylppäriremppa olisi tiedossa.
Kuura istuu selkeydellään omaan makuuni.
Suosikkini on Virta, tykkään myös mattamustasta Koskesta, joka olisi varmaan ajattomampi ratkaisu.
Aava, Luoto tai Meri olisi valintana meidän tulevaan kylpyhuoneeseen. Nuo olivat itseasiassa kaikki kovinkin kauniita.
Yksi kylppäri/saunaremppa takana ja toinen siintää tulevaisuudessa. Plussaa kotimaisuudesta!
Meilläkin koittaa vuoden sisään kylppäriremppa. Olemme ajatelleet noudattaa kylppärissä keittiön sävymaailmaa (tammi&valkoinen) joten valintani on Luoto.
Kaikki on kyllä hyviä vaihtoehtoja, mutta omat lempparini on Lumi ja Halla
Onpas oikein kaunis sarja. Meidän pitää Kesämajalle vaihtaa kalusteet ja Tyyni istuisi sinne hyvin.
Usva ja Lumi on lemppareita näin ensikatsomalta.
Kuura on sopivan simppeli.
Useimmat ovat liian värittömiä omaan makuun, mutta Virta kävisi puun ystävälle.
Kuura on minun lemppari vaihtoehdoista. Myös musta ja vaalea puu väreinä kiehtoo, mutta uskon valkoisen olevan paras valinta sillä siihen tuskin kyllästyisi koskaan.
Mattamusta pinta kiehtoo, joten minä valitsisin Kosken.
Kuuran selkeys on minun mieleeni, mutta pidän kyllä näistä kaikista kovasti. Kivat muodot ja selkeys.
Virta -mallistossa on kivasti vähän särmää, muttei kuitenkaan liikaa… tai sittenkin ehkä tyyni; pelkistetympänä versiona.
Korkeakiiltoinen valkoinen on minun mieleeni joten Lumi tulisi valituksi.